NA CZASIE

AKTUALNOŚCI

Aktualności

Informacje z dziedziny rachunkowości

Jak pracodawca może sprawdzić, czy pracownik został objęty kwarantanną lub izolacją domową❓
Na PUE ZUS informację o kwarantannie lub izolacji domowej swojego ubezpieczonego, płatnik może sprawdzić w zakładce "Płatnik" wybierając z bocznego menu "Kwarantanna, izolacja domowa".
Zakładka ta jest widoczna tylko u płatników składek, którzy zatrudniają osoby objęte kwarantanną lub izolacją domową.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

Dbamy o Twoje finanse jak o nasze własne 🙂 ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

https://www.infopower.bydgoszcz.pl/ ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

Doradztwo 🙂
Oferujemy usługi doradcze dla wszystkich przedsiębiorców w zakresie:
➡organizacji i zarządzania w firmie,
➡projektów unijnych,
➡kredytów i leasingu.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

https://www.infopower.bydgoszcz.pl/ ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

https://www.infopower.bydgoszcz.pl/ ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku
Zobacz na Facebooku

Usługi kadrowe 🙂

👉sporządzanie dokumentów dotyczących nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy;
👉ewidencja i kontrola ważności okresowych badań lekarskich, ewidencja szkoleń BHP i urlopów pracowniczych;
👉przygotowywanie zaświadczeń o wynagrodzeniu i zatrudnieniu;
👉prowadzenie i administrowanie akt osobowych pracownika zgodnie z obowiązującymi przepisami.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

😉 ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

ciekawe porównanie...W opublikowanym dziś międzynarodowym rankingu konkurencyjności systemów podatkowych, przygotowanym przez Tax Foundation, polski system podatkowy został oceniony jako trzeci najgorszy wśród uwzględnionych 36 państw OECD.

Komentarz głównego ekonomisty FOR, dr. Aleksandra Łaszka przeczytacie na naszej stronie 👉 https://bit.ly/315550x
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Nowe podatki i podwyżki podatków, które wejdą w życie od 1 stycznia 2021 r.
1️⃣ Podatek cukrowy. Obejmie napoje słodzone, w tym także słodzone miodem. Zdrożeją napoje energetyczne, sprite, coca cola, oranżada, piwa smakowe. Np. za litrową butelkę coca-coli zapłacimy ok. 85 gr więcej, czyli ok. 20% więcej niż dotychczas.
2️⃣ Opłata od małpek. Obejmie alkohole sprzedawane w małych opakowaniach, czyli tzw. "małpki". Wyniesie 25 zł od litra stuprocentowego alkoholu sprzedawanego w opakowaniach o objętości do 300 ml, czyli przykładowo: 1 zł od 100 ml małpki wódki 40-procentowej, 2 zł od 200 ml małpki wódki 40-procentowej i 88 gr od 250 ml małpki wina 14-procentowego.
3️⃣ Opłata mocowa. Będzie doliczana do rachunków za prąd. Jej dokładna wysokość zostanie ogłoszona przez Urząd Regulacji Energetyki do 30 września. Eksperci szacują, że przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci za prąd ok. 10 zł więcej miesięcznie.
4️⃣ Wzrost abonamentu RTV. Mimo 2 mld zł na rządową propagandę z budżetu państwa wzrosną stawki abonamentu RTV. Za używanie radia zapłacimy 7,50 zł miesięcznie, czyli o 7% więcej, a za posiadanie telewizora 24,50 zł miesięcznie, co oznacza wzrost o 8%.
5️⃣ Podwyżka składek na ZUS. Ze względu na to, że składki na ZUS zależą od prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, które ze względu na kryzys nie będzie rosło tak dynamicznie jak dotychczas to składki na ZUS wzrosną o ok. 15,60 zł do ok. 1447 zł.
6️⃣ Podatek od psa. Wzrośnie maksymalna stawka podatku za posiadanie czworonoga do 130,30 zł rocznie za jednego psa - to prawie 5 zł więcej niż w tym roku.
7️⃣ Podatek od nieruchomości. Jego maksymalna wysokość zależy od inflacji za pierwsze półrocze roku poprzedzającego, która wyniosła 3,9% i o tyle wzrośnie jego maksymalny wymiar.
8️⃣ Opłata targowa i opłata uzdrowiskowa. Ich wysokość także uzależniona jest od inflacji i maksymalne stawki opłaty targowej wzrosną do 823,11 zł dziennie (obecnie 792,21 zł), a opłaty uzdrowiskowej do 4,66 zł dziennie (obecnie 4,48 zł).

Planowane przez rząd nowe podatki lub podwyżki dotychczasowych podatków:
1️⃣ Podatek od deszczu. Będą musieli go płacić właściciele nieruchomości o powierzchni powyżej 600 m kw., na których istnieje lub powstanie zabudowa, która wyłączy więcej niż 50 proc. "powierzchni biologicznie czynnej”. Koszt na gospodarstwo domowe ma sięgać średnio 1350 zł rocznie.
2️⃣ Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych. Będą musiały zapłacić podatek CIT, co oznacza uderzenie w kilkadziesiąt tysięcy polskich firm rodzinnych, które często używają tej formuły do prowadzenia działalności gospodarczej.
3️⃣ Pełne oskładkowanie umów zlecenia. Obecnie składki przy takich umowach trzeba płacić przynajmniej do wysokości pensji minimalnej. Jeśli więc ktoś ma np. dwie umowy - jedną w wysokości pensji minimalnej 2600 zł brutto, a drugą na np. 3 100 zł brutto, to płaci składki tylko od tej pierwszej. Po zmianach trzeba będzie płacić składki od każdej umowy niezależnie od jej wysokości. Zatrudnienie na kilku umowach jest stosowane w turystyce czy gastronomii, czyli w branżach które najmocniej odczuły kryzys gospodarczy. Ponadto, rząd rozważa także oskładkowanie umów o dzieło.
4️⃣ Likwidacja ulgi abolicyjnej. Dotknie setek tysięcy Polaków pracujących za granicą, m. in. w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii, Portugalii, Norwegii, czy Słowacji. W wyniku likwidacji ulgi abolicyjnej podatnik będzie musiał zapłacić różnicę między podatkiem zapłaconym za granicą, a podatkiem w Polsce, z uwzględnieniem polskich progów podatkowych i polskiej - wyjątkowo niskiej - kwoty wolnej od podatku. Przykładowo, Polak zatrudniony w Belgii i zarabiający minimalne wynagrodzenie w tym kraju (1600 euro) będzie musiał zapłacić dodatkowo ok. 7 000 zł podatku w Polsce.
5️⃣ Opłata przekształceniowa. Jest związana z planami całkowitej likwidacji OFE. W przypadku przekazania środków z OFE na IKE będzie pobrana dodatkowa opłata w wysokości 15%. Przeciętnie na OFE każdy Polak ma obecnie ok. 8,5 tys. zł, co oznacza, że w wyniku opłaty przekształceniowej straci ponad tysiąc złotych.
6️⃣ Opłata depozytowa od wymiany oleju. Ma być płacona przy każdej wymianie oleju. Jej wysokość ma wynieść nawet 10 zł za litr oleju, co oznacza, że po ok. 20 tys. przejechanych kilometrów wymiana 6 litrów oleju będzie nas kosztowała nawet dodatkowych 60 zł.
7️⃣ Podatek handlowy. Będą go płacić przedsiębiorstwa z sektora handlowego od miesięcznego obrotu. Oczywiście, jak w przypadku innych tego typu podatków, np. bankowego jego koszt natychmiast zostanie przerzucony na klientów. Wejdzie w życie, jeśli nie zablokuje go Trybunał Sprawiedliwości UE.
8️⃣ Podatek od reklam. Będzie wzorowany na podatku handlowym. Media będą odprowadzać określony procent obrotów ze sprzedaży czasu reklamowego, powierzchni reklamowej i reklam internetowych.
9️⃣ Wyższa danina "solidarnościowa". Dziś płacą ją osoby z dochodem powyżej 1 mln zł, a jej stawka wynosi 4%. Rząd rozważa obniżenie progu, od jakiego pobierana jest danina do 250 tys. zł i zwiększenie stawki podatku do 8%.
🔟 Podwyżka akcyzy na samochody używane. To najnowszy pomysł rządu, zapowiedziany przez wicepremier Emilewicz. Uzasadnieniem oczywiście ekologia.
Oprócz podatków krajowych wprowadzone będą nowe podatki na poziomie unijnym. To efekt uzgodnień z ostatniego szczytu unijnego, które zaakceptował także rząd PiS. Nowe unijne daniny to:
1️⃣ Podatek od plastiku niepoddanego recyklingowi. Każdy z krajów członkowskich będzie musiał wysłać do Brukseli 80 eurocentów za jeden kilogram takiego plastiku Szacowany wpływ to ok. 3 mld euro rocznie.
2️⃣ Opłata węglowa. Na sprowadzane do UE dobra, których produkcja wymaga dużej emisji CO2 będzie nakładane dodatkowe cło. Szacowany wpływ to ok. 14 mld euro rocznie.
3️⃣ Podatek cyfrowy. Będzie pobierany od firm, których obroty przekraczają 750 mln euro rocznie. Szacowany wpływ to ok. 1,3 mld euro rocznie.
Ponadto, zgodnie z konkluzjami ze szczytu UE możliwe będzie:
1️⃣ Wprowadzenie podatku od transakcji finansowych.
2️⃣ Rozszerzenie systemu handlu emisjami (ETS) na sektor lotniczy i morski.
A oprócz tego przypominam, że:
1️⃣ Od 2011 r. obowiązują "tymczasowo" podniesione stawki VAT z 7% do 8% i z 22% do 23%.
2️⃣ Większość Polaków ma jedną z najniższych w Europie kwot wolnych od podatku w wysokości 3091 zł, która ostatnio była podwyższona w 2009 r.
3️⃣ Od 2008 r. zamrożone są progi podatkowe, co oznacza, że tysiące Polaków płacą co roku większy PIT.
4️⃣ Inflacja (w czerwcu inflacja w Polsce była najwyższa w całej UE).
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Proponujemy Państwu szeroką gamę usług w zakresie rozliczeń podatkowych i finansowych dla podmiotów gospodarczych. Specjalizujemy się w pełnej obsłudze osób fizycznych i spółek cywilnych prowadzonych działalność gospodarczą. Mamy duże doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw pracowniczych, w tym rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Biuro, któremu możesz w pełni zaufać 😃 ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Prowadzisz firmę❓ Nie masz czasu samodzielnie zajmować się podatkami❓ Chcesz płacić mniej i pozbyć się ryzyka kontroli skarbowej❓ Jeśli tak, biuro rachunkowe InfoPower przygotowało ciekawą propozycję współpracy. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Szeroki zakres oferowanych przez nasze biuro usług oraz dostosowanie ich do wymogów Klienta pozwala Tobie skoncentrować się wyłącznie na prowadzeniu biznesu. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Oferujemy usługi doradcze dla wszystkich przedsiębiorców w zakresie:

➡organizacji i zarządzania w firmie
➡projektów unijnych
➡kredytów i leasingu
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

3 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

😃 ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

3 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Rejestracja i przekształcenia firm

➡jednoosobowe działalności gospodarcze
➡spółki z o.o.
➡spółki jawne
➡spółki komandytowe
➡spółki partnerskie
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

3 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Kompleksowa obsługa HR
Przygotowujemy:

👉dokumentację personalną,
👉akta osobowe pracowników,
👉umowy o pracę,
👉karty urlopowe pracowników,
👉listy płac,
👉rozliczamy umowy zlecenia i umowy o dzieło,
👉przygotowujemy deklaracje podatku dochodowego od osób fizycznych i deklaracje PFRON.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

3 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Taka sytuacja... ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

3 miesiące temu

Biuro Rachunkowe InfoPower

Potrzebujesz pomocy przy rozliczeniach w firmie❓❓
Z chęcią podamy Ci pomocną dłoń 🙂
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku
kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami

Adres

ul. Kozietulskiego 4a,
85-657 Bydgoszcz

Email

biuro@infopower.eu

telefon

tel: (+48 52) 341 29 39